Konglomerat jako blat stołu – zalety i wady – MODECO STONE Online Shop

Zalety i wady

Konglomerat jako blat stołu

Konglomerat zaś to kruszywo, które w połączeniu z żywicą epoksydową tworzy bardzo twardy materiał. Konglomerat można wytworzyć zarówno z marmuru, jak i z granitu. Należy jednak pamiętać, że przyjmuje on właściwości materiału z jakiego jest zrobiony. Co oznacza, że w przypadku konglomeratu z marmuru będzie on mniej odporny na kwasy niż konglomerat z granitu.

Dodatkowo, istnieje bardzo szeroki wybór kolorystyczny tego materiału jak i jego sposobów wykończenia czy zdobień. Atutem jest także możliwość wykonania go w dowolnej grubości, przy zachowaniu zbliżonych właściwości do kamienia naturalnego.


Nie można również pominąć kolejnej zalety konglomeratu jaką jest jego waga – około 20% lżejszy od klasycznego granitu czy marmuru, przy tej samej grubości. Co więcej, umożliwia niemalże bezspoinowe łączenie.
Blat z konglomeratu będzie odporny na wilgoć, wysokie temperatury oraz związki chemiczne.

Jednakże mimo sporej różnorodności kolorystycznej, nie zachowa on naturalnej struktury kamienia. Należy także uważać przy polerowanym blacie z konglomeratu na możliwość pojawienia się zarysowań przy intensywnym użytkowaniu, np. krojenie bezpośrednio na blacie. Ten problem można jednak ominąć wybierając wykończenie blatu w macie lub satynie.

Koszyk
Złoty polski
Euro
Scroll to Top